POSTátNICový život

6. června 2017 v 20:09 | Evča |  mé (ne)všední zážitky
V mém životě nastaly velké změny.
Tedy hlavně jedna. Po pěti letech dřiny (ehm... :-D ) si konečně mohu před jméno napsat ta tři pěkná písmenka, kvůli kterým jsem studovala (samozřejmě také kvůli tomu, abych měla lepší šance najít práci a aby mě to obohatilo).
Vždycky jsem věděla, že chci mít minimálně tento titul. A teď jsem toho dosáhla. Nijak zvlášť se můj život nezměnil, tedy kromě toho, že mě čeká od srpna práce v oboru. Proto jsem to také dělala, abych mohla do práce. Nebo ne?
Poslední státnice a diplomka... ach jo. Bylo to opravdu náročné.

Den po státnicích jsem jen ležela v posteli. Objevila jsem nový seriál, pokud se tak dá říkat třem dílům, inspirovaný Pýchou a předsudkem. Jde o jakési volné pokračování s kriminální zápletkou.
Název zní Smrt přichází do Pemberley. Co o něm říct? Znáte ten pocit, když se rozloučíte se skvělým příběhem, ať už jde o film či knihu? Takovou tu nostalgii nebo i smutek, že ten příběh skončil? To jsem u něj zažila. Doporučuji.
Pokud máte rádi Pýchu a předsudek, určitě znáte i adaptaci z roku 1995, která má 6 dílů. Ano, je to ta verze, ve které Colin Firth skočí do jezírka a potom se vrací legendárně mokrý.
A samozřejmostí je film z roku 2005 s okouzlující Keirou Knightley, o tom nebudeme vůbec debatovat :-)

Momentálně jedu v audioknihách. Už to bude asi pět dní, co poslouchám Vyhnání Gerty Schnirch. Ten příběh mě docela fascinuje, protože o odsunu Němců jsem měla úplně jiné představy. Trochu váhám nad tím, jak je to s pravdivostí informací a uměleckou licencí Kateřiny Tučkové. Nechce se mi věřit, že by realita byla až tak drsná. A asi právě proto bude realita německého odsunu pravdivá.
V Čechách tabuizované téma, protože tentokrát nejsme ti hodní.


Taky jsem dnes byla naposledy ve škole. V knihovně. Upíjela jsem poslední preso z krásného bílého hrnku s podšálkem a přemýšlela, jestli to je opravdu naposledy. Zatím žádnou větší nostalgii po škole necítím, ale ty semináře, ve kterých jsme mluvili o knihách a rozebírali je, ty mi tedy rozhodně budou chybět.
Co teď? Budu si užívat poslední chvíle volna. Potom mě čeká stěhování zpět do rodného města. Práce. Za pár let snad i vlastní bydlení. Možná i další velké změny. Vždyť co já vím? Budoucnost se mi prozatím skryla v mlze. Uvidíme, na jak dlouho.
Mějte se krásně. Užívejte si léto. Já se na něj moc těším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 7. června 2017 v 23:15 | Reagovat

Gertu jsem ještě nečetla, ale věřím, že co do "drsnosti" odsunu vychází Tučková z reality. Co jsem četla, brněnský odsun probíhal dost brutálně, nemálo lidí cestou umřelo. Moc se o tom nemluví a ani dneska lidi nejsou ochotní tohle téma otevřít - setkala jsem se i s názory, že to přece těm lidem patřilo, když Němci začali válku. A nikomu nedocvakne, že není Němec jako Němec, a že předkové těch odsunutých tady mohli být už několik set let.

2 Natálie Natálie | Web | 13. června 2017 v 19:24 | Reagovat

moc gratuluju.. :) a tvůj článek mě vrátil taky zpět do školy.. sice né na vysokou ale na střední.. na to jaké to bylo.. ani se mi nechce věřit že už je to víc než rok, co jsem odmaturovala.. a teď jsem v práci pořád.. až je člověk v práci tak si uvědomí, kolik volna vlastně měl a jak skvělý život to byl.. :) opravdu moc krásně napsaný článek.. :)

3 Evča Evča | Web | 11. července 2017 v 11:34 | Reagovat

[1]: Věřím, že to bylo hodně drsné. Nikdy jsem o tomhle tématu neuvažovala z pohledu sudetského Němce, prostě jsem to brala, jak jsme se to učili ve škole: my byli ti v právu, oni ti špatní, museli pryč...

[2]: Děkuji :)

4 Silwiniel Silwiniel | Web | 17. července 2017 v 21:17 | Reagovat

Myslela jsem, že jsem ti psala komentář už před dlouhou dobou, ale teď koukám, že ne!
Předně moc gratuluju ke složení státnic! Přeju ti, aby sis našla práci, která tě bude bavit a naplňovat.
Pýchu a předsudek mám moc ráda ve všech podobách, tak určitě někdy prozkoumám to Smrt přichází do Pemberley, zní to zajímavě. Audioknihy jsou fajn, poslouchám je hlavně na cestách v autě nebo ve vlaku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama