Leden 2016

Knižní novinky v mé knihovně

20. ledna 2016 v 11:06 | Cuilë Turmawen |  mé (ne)všední zážitky
Zdravím vás! :-)
Protože zkouškové je v plném proudu, pořád se učím, teď jsem si ale udělala přestávku, abych vám ukázala své nejnovější úlovky. Minulý rok jsem knihy téměř nekupovala, letos to úspěšně doháním.
První knihou jsou Lásky českých hudebníků od Martiny Drijverové, mojí oblíbené autorky. Píše spíš pro děti, ale i tak jsem ji měla vždycky ráda. Četla jsem od ní Lásky českých spisovatelů a moc se mi to líbilo. Možná si koupím i tuhle knihu, ještě nevím. Počítám, že jestli budu jednou učit, mohla bych z ní občas dětem číst.
Další je sbírka básničkek od mého milovaného Jaroslava Seiferta.
A ta třetí- tak z té jsem nadšená! Jmenuje se Tolkienův svět a je nádherně ilustrovaná. Pro představu jsem nějaké stránky vyfotila (Omlouvám se, že některé jsou otočené- z mně neznámého důvodu si blog některé obrázky přetočí a jiné ne).
Jak jste na tom vy? Máte rádi Tolkiena?

Jsem pořád tady, ale...

2. ledna 2016 v 22:38 | Cuilë Turmawen |  mé (ne)všední zážitky
První týden svátků to bylo dobré.
Cestování za příbuznými, cukroví, ochucená slivovice, mňam.
Relax. Nic jsem nemusela, neučila jsem se, prostě jsem si řekla, že budu odpočívat.
Bylo to skvělé.
Pak ale přišlo nachlazení a kašel. Celý druhý týden prázdnin ležím.
Možná vinou té dlouhé procházky lesem, delší než 5 km a kratší než 10 km, takže nevím, kolik jsme s manželem vlastně ušli, bylo to hezké, zima nebyla a svítili jsme si lucerničkou (s betlémským světýlkem!). Možná zima doma.
Nestěžuju si.
Dodělala jsem všechny úkoly a učení, dohnala všechno, co jsem týden před tím nestihla a k tomu viděla pár skvělých filmů.
Doriana Graye s Benem Barnesem z roku 2009, Fair Play, spoustu pohádek, Past na rodiče, Nechápu, jak to dokáže a chystám se na Drákulu (1992), ale nevím, jestli to stihnu.


A trochu prožívám krizi. Nevím, jak to přesně říct. Krizi identity manželky?
Stalo se něco víceméně banálního, co ale roste do velkých rozměrů, protože mě to trápí. Doufám, že se s tím vyrovnám brzy.

Zatím se mějte krásně a užívejte si víkend!

P. S. Pokud se nemůžete zbavit kašle a nachlazení, zabírá svařit med, cibuli a křen a dávat si to po lžičkách 5x denně! Hnusné, ale účinné!