Srpen 2011

Léto!

27. srpna 2011 v 19:17 | hejave |  všechno možné
Tááák :-) Co říkáte počasí?
Nemluvě o tom, že je teď chladněji, posledních pár dní bylo...letních. Sice mi po nějaké době to horko lezlo krkem, a spíš jsem se snažila moc nevycházet ven, ale na druhou stranu, když ta horka začala, měla jsem upřímnou radost.
Protože mi připadá, že jsem si vlastně ani svoje zatím nejdelší a pomaturitně zasloužené prázdniny neužila...Chodila jsem na brigády, vařila jsem, uklízela... A buď jsem byla v práci, nebo jsem byla unavená, případně to libovolně kombinovala... A posledních pár dní mě, konečně, moje sestra vytáhla k rybníku :-)
Nejlepší na tom je, že je to taková pískárnička ve městě, o které moc lidí (včetně mě) nevědělo, dokud jim to někdo neřekl. Proto je i v největších vedrech na plážičkách maximálně hrstka lidí. A voda je prostě...úžasná! A když už mám řidičák, nemusím tam pěšky, přece jenom bych to šla aspoň čtvrt- půl hodiny...

Zvětšit obrázek kytičky 027.jpg


Taky jsem byla nakupovat. V mém případě to většinou probíhá tak, že se stavím v nějakém knihkupectví, podívám se, jestli nemají Tolkiena, Lewise, nebo dalšího mého oblíbeného spisovatele (Doyle, Bronteová, Puškin, Exupéry...) Tento týden jsem si koupila Nedokončené příběhy od Tolkiena a Indigového draka. Ani k jednomu jsem se ještě nedostala, protože právě čtu Na Větrné hůrce, ale mám z obou knížek nezměrnou radost.
Pak se většinou stavím v nějaké drogerii, podívat se, jaké mají stíny, rtěnky, projít výprodeje. Nezapomenu navštívit nějaký obchůdek s bižuterií, i když mám naušnic a náramků plnou skřínku a ani nevím, co s tím :-D A potom dokonale spokojená zamířím domů :-) A na pár dalších okamžiků je všechno perfektní.


A když už jsem mluvila o těch knížkách, ráda bych do budoucna věnovala nějaký článek svým oblíbeným malířům, což je především Schikaneder, Slavíček a Monet.
No a poslední dobou mě začaly zajímat keltské legendy, ale popravdě v nich mám zmatek, co jak bylo ( i když teoreticky, když je to legenda, tak to nemuselo být vůbec), takže kdybyste měli tip na nějakou knížku, která by se jim věnovala, byla bych moc ráda ;-)
Jinak vám přeju, abyste si užívali zbytek prázdnin, ať už vás po nich čeká základní, střední nebo vysoká škola :-)Puzzle Monet: Východ Slunce nad vodou - Gold edice
Claude Monet, Východ slunce, můj oblíbený :-)

Asonance

9. srpna 2011 v 16:22 | hejave
Poslední dobou jsem si oblíbila Asonanci- takže, něo málo o ní:

Asonance je česká folková skupina. Mezi její skladby patří skotské a irské lidové balady a písně, dále např. instrumentální skladby nebo americké a britské balady.
Některé písně mi spíš připadají jako příběh, u kterého chci vědět, jak dopadne :-)

Pokud chcete vědět více informací, navštivte stránky www.asonance.cz