Červenec 2011

Nákupy, léto, barevné vlasy :-)

19. července 2011 v 14:25 | hejave |  všechno možné
Zdravím všechny :-)
Jak si užíváte prázdniny? Já chodím na brigádu jako číšnice, sice jen občas, ale jako práce se mi to líbí. Potkávat nové lidi, rozdávat pití, vařit kávu a dávat k ní sušenky, roznášet jídlo... :-) Skoro bych si otevřela kavárničku, kde bych prodávala vlastní zmrzlinu...Tu bych se tedy musela naučit, protože pár mých pokusů o zmrzlinu nedopadlo nejlíp, pokud nepočítám nanuky.
Včera jsem byla na nákupech a přivezla jsem si spoustu nových věcí. Velkou radost mám z knížky Na větrné hůrce, z fialových stínů essence, pramínků do vlasů a CD Sherlocka Holmese (případ Žlutá tvář).
No a až dneska oberu rybíz, obarvím si vlasy... Mám totiž ráda výrazné barvy na vlasech :-) Teď to bude červeno- zrzavá :-) Po fialové to bude změna (to byl jenom přeliv). Zdává se mi o vlasech v barvě růžové žvýkačky (Tonksová?), ale bojím se, že by se mě rodiče po takovém zásahu zřekli :-DD
Jinak mi ani nepřijde, že už jsou prázdniny. Až na to, že neležím v učení jako na jaře před maturitou. Vlastně se vůbec netěším na vysokou. Když se to tak vezme, člověk nemusí chodit do školy, aby se učil, pokud se k tomu donutí i bez písemek a testů. Což je, samozřejmě, největší problém. Ráda ale poznávám nové věci, historii a tak. Alžbětu Sisi, Annu Boleynovou (obecně Tudorovce), Královnu Viktorii. O těch můžu číst kdykoliv cokoliv a neomrzí mě to.
Ale rybíz bohužel nepočká, takže se s vámi loučím :-) Doufám, že bude večer pršet, to si vždycky sednu k otevřenému oknu a dívám se do dálky...


Krásný déšť :-)

Narozeniny

4. července 2011 v 15:40 | hejave |  všechno možné
Jsou to dva dny od chvíle, kdy jsem oslavila 19. narozeniny a tak nějak si připadám staře... Oslavu jsem měla včera. Dostala jsem několik knížek (většina se týkala španělštiny, na kterou jsem před třemi lety chodila, a kterou si asi budu muset začít opakovat).

Dort jsem si upekla podle receptu, který jsem našla tady (je to dobrý recept :)
A potom jsem šla spát, protože jsem byla šíleně unavená (den předem jsem spala u kamarádky, a pouštěly jsme si videa na youtube asi do 3 ráno :-)
Z výše zmíněných knih jsem dostala jednu o tvůrčím psaní, kterou jsem si zběžně prohlédla a zaujala mě, i když se dívá na napsaný text prostě jako na produkt, přesto je ale plná užitečných rad.
A dneska mi přišel dopis z vysoké školy, o tom, že jsem přijatá a obsahoval spoustu dalších papírů... Zarazilo mě, že budu muset nosit bílý plášť a takové ty nemocniční sandále, i když ...jsem na zdravotně sociální fakultě... Vlastně vůbec nevím, jestli mě to bude bavit, nebyla to hlavní škola, na kterou jsem chtěla. Nevím, jestli má člověk studovat něco, co ho nebaví. Třeba mě to bavit začně...
Každopádně, prázdniny budu mít spíš pracovní. Příští rok bych chtěla jet jako au- pair někam do Anglie, Irska...Jestli ovšem rodiče neklepne, až jim to řeknu :-)

Úplně na závěr bych vám chtěla popřát krásný začátek prázdnin.Prožijte je přesně tak, jak je prožít chcete :-)