Listopad 2010

Máme doma místo psa...štěně

14. listopadu 2010 v 19:10 | hejave |  všechno možné
Když jsem zjistila, že budeme mít štěně, byla jsem nadšená. Toužím po něm už od nepaměti a teď se mi měl konečně můj sen splnit a naše rodina měla mít pejska, opravdového, živého a nefalšovaného psa! Představovala jsem si to nádherně: budeme s ním chodit ven na procházky, vyscvičíme ho... Když se mu vymýšlelo jméno, podala jsem několik návrhů, které byly zamítnuty (Frodo, Sam, Smíšek nebo Gandalf).
O několik dní později jsem v náručí trochu rozpačitě chovala malý uzlíček, roztomilý a přítulný, ale spíš připomínající králíčka. Tohle je náš pes?
První loužičky jsme po něm uklízeli skoro nadšeně, po pár dnech nás to ale opustilo, protože našemu štěněti prostě nedocházelo, že má chodit ven. Stejně tak nereagoval na bráchovy pokyny "Ke mně! Sedni! Pac!" Bylo to prostě jenom maličký štěně, zatím dokonale nepodobné psovi, kterého můžete vzít ven. Denně jsme u něj bděli, po třech hodinách krmili mlíčkem a všemožně se mu snažili nahradit maminku.
Teď ho doma máme týden. Učí se rychle, roste rychle a nebezpečně se podobá bernardýnovi, který by se do našeho bytu bez zahrady určitě moc nehodil, my ale stále doufáme, že je to pouhá shoda náhod a že bude mnohem menší...
Napadá mě, kolikrát si nadšeně představujeme, jaké bude úžasné mít zvířátko...Ano, je to hezké, ale znamená to hodně povinností. Pokud je ale člověk bude plnit, pejsek mu to mnohonásobně vrátí, kdykoliv vás bude vítat doma a vrtět ocáskem, nebo když vám olíže ruku.
Ještě před týdnem bych se dušovala, že mě nikdy neomrzí vytírat po tomhle drobečkovi a že s ním budu v noci vzhůru a s nadšením. A víte, že se mi teď kolikrát nechce? Na tomhle pejskovi je ale víc, musíte ho mít rádi, protože je skvělý.
Teď zrovna běhá kolem mě po kuchyni a občas se na mě zadívá, jako by se ptal, proč ťukám do těch tlačítek. A i když s ním zatím nemůžu chodit po venku, protože na to je moc malý, určitě to jednou půjde. Stal se totiž členem naší rodiny.

http://www.domaci-napady.cz/wp-content/uploads/2007/08/sablony-pes17.jpg