Leden 2009

Laponsko

28. ledna 2009 v 17:14 | hejave
Laponsko

http://lucias.wz.cz/laponsko2004/59b.jpg

Co se ti vybaví, když se řekne Laponsko?
Mně nádherná příroda, zajímavá zvířata a pohoda a klid...
Laponsko nemá hranice, je to severní část Skandinávie. Na netu jsem našla nějaké zajímavosti, jestli se chceš mrknout, tady.

Info:
Jestliže lze Skandinávii označit za znečištěním jen málo poznamenanou část Evropy, o Laponsku platí toto tvrzení dvojnásob. Laponsko je historickým územím Sámů (Laponců), kteří do Evropy přišli před mnoha stovkami let ze severní Asie.


Laponskou přírodu lze bez nadsázky označit za panenskou. Kdyby chtěl návštěvník této bohem zapomenuté země vyjádřit své zážitky v několika slovech, jistě by nezapomněl na nedozírná jezera, nespočetné řeky a říčky, husté lesy, na hory, údolí a slunce, které v letních měsících vůbec nezapadá.
Den strávený ve zdejší kouzelné krajině by unesl srovnání s týdenním pobytem v relaxačním středisku. Vezdejší pohoda, klid a harmonie dokáží obdivuhodně vstoupit do každého vnímavého návštěvníka.
V těchto končinách se musíte smířit s absencí většiny civilizačních vymožeností, nepočítaje několik větších měst, kde z pochopitelných důvodů funguje infrastruktura známá z jižněji položených partií země.
Turisté, kteří byli po první návštěvě některé z alpských zemí překvapeni dramatickými rozdíly mezi údolími a štíty s nikdy netajícím sněhem, by byli zaskočeni plynulými přechody táhlých údolí ve stejně táhlá pohoří.

Krásné fotky:

http://www.treking.cz/treky/laponsko.jpg

http://www.metropolislive.cz/images/strucne/laponsko.jpg


http://www.kotarbova.eu/0000000Rubrika%20_Reportaze/Laponsko5.jpg

http://www.ekf.vsb.cz/shared/uploadedfiles/jas25/0138_Laponsko_2.jpg

http://finsko.org/foto/laponsko.jpg

http://www.kotarbova.eu/0000000Rubrika%20_Reportaze/Laponsko1.jpg

Určitě si přečti

18. ledna 2009 v 20:50 | hejave
http://hela.webgarden.cz/image/2473887

Myslíš si, že spát s klukem je absolutně nutné, pokud ho nechceš ztratit? Čti dál!!
Na seznamu jsem našla zajímavý článek:

Matematická teorie her nemusí být žádnou nudou, když se aplikuje na mezilidské vztahy. Britští experti na teorii her si pohráli s námluvami žen a mužů a pomohli psychologům zjistit, že oddalováním sexu žena selektuje "nekvalitní" jedince a zvyšuje šanci, že nalezne dobrého partnera. Studie byla publikována v časopise Theoretical Biology.

"Oddalováním párování je žena schopná snížit šanci, že se zaplete se špatným mužem," tvrdí profesor Robert Seymour z University College London.
Podle britských vědců je tak odmítnutí sexu při prvních schůzkách klíčovým pro získání dobrého partnera a pro úspěšné hledání životní lásky.

Z toho jasně vyplývá toto:
Matematický model jasně dokazuje, že muži toužící po vztahu jsou ochotní počkat s prvním sexem.
"Mužská ochota déle se dvořit je signálem, že bude pravděpodobněji dobrým mužem. Dlouhé námluvy jsou cenou za to, že se zvýší šance na soulož, pokud k ní dojde, bude harmonickým svazkem, z něhož budou prosperovat obě pohlaví," dodal profesor Seymour.

http://i85.photobucket.com/albums/k61/juvenile_girl_vamp/anime_fav090188322.jpg

Zajímavé, že? Takže pokud na tebe bude tvůj drahý, kterého sotva znáš, naléhat se sexem, radši mu rovnou řekni sbohem. Takový týpek ti nestojí za to, abys mu věnovala své srdce, natož své tělo.

A malá poznámka na závěr: Pánové, zamyslete se nad sebou. My ženy tu nejsme, abychom jen uspokojovaly vaše potřeby. Jsme bytosti, které touží po vaší lásce a máme svou hodnotu. Trochu respektu!!

http://img.signaly.cz/blogy/i/l/ilka.signaly.cz/2007-7-25-l%C3%A1ska.JPG

Zkus štěstí a talent v literární soutěži

10. ledna 2009 v 20:33 | hejave

Zkus štěstí a talent v literární soutěži

http://images.odeo.com/7/1/9/writing-playerimage.jpg
Píšeš? Líbí se to lidem v okolí? Zkus se přihlásit na soutěž!! Nemůžeš nic ztratit, maximálně vyhrát a to za to stojí, ne? Jasně, chápu, že váháš, aby ses neztrapnila...To samé jsem si říkala já, nakonec jsem se ale do jedné literární soutěže přihlásila a umístila jsem se s prózou i poezií!!Mám z toho pořád obrovskou radost. Zkus to taky!

Jihočeský klub Obce spisovatelů ve spolupráci s Jihočeským krajem literární soutěž

"Psaní pod Černou věží" - letošní téma je"Závislosti". Do soutěže se lze zapojit jak s poezií, tak s prozaickými literárními útvary. Uzávěrka soutěžních prací je 30. ledna 2009 a každý soutěžící se může účastnit jedním příspěvkem, zaslaným v pěti kopiích na adresu Jihočeský klub Obce spisovatelů, Žižkova 3, České Budějovice, 370 01. Rozsah soutěžní práce by měl být maximálně tři stránky strojopisu a odevzdané příspěvky by neměly být dosud nikde publikovány, ani přihlášeny do jiné soutěže. Více zde .

ZNÁRODNĚNO Komunistický režim bezprávně připravil tisíce občanů o jejich nemovitosti (obytné domy, statky, továrny atd.). Co se s těmito nemovitostmi stalo? Jaké byly životní osudy jejich původních vlastníků? Soutěžní práce v tištěné podobě (s uvedeným názvem, jménem a věkem autorů, adresou školy nebo bydliště, e-mailovým a telefonickým spojením, označené na obálce nápisem "Jeden svět - literární soutěž") zasílejte na adresu: Člověk v tísni, o. p. s., Sokolská 18, 120 00 Praha 2. Do zásilky zároveň přiložte CD obsahující celou soutěžní práci v elektronické podobě. Maximální rozsah: 6 normostran nejvýše 6 fotografií (obrázků). Věk autorů: 15 až 19 let, do soutěže se může přihlásit jak jednotlivec, tak skupina studentů. Uzávěrka soutěže: 6. 2. 2009 (rozhodující je datum poštovního razítka). Další informace hledejte na webu Člověka v tísni.
Ministerstvo spravedlnosti ČR vyhlásilo tematickou literární soutěž pro studenty středních škol. Vypsalo pro čtyři různé soutěžní kategorie dvě společná témata. První se věnuje zločinu, soudu a trestu v době moderních technologií a druhé blízkým setkáním se zákonem. Nejlepší příspěvky vybere a odmění odborná porota složená ze zástupců rezortu justice, Obce spisovatelů a dalších odborníků. Bude ohodnoceno zejména pojetí tématu a kvalita zpracování z hlediska schopnosti myšlení, úvahy a formulování názoru. Studenti mohou své příspěvky v podobě libovolného slohového útvaru zasílat elektronicky na justice4u@msp.justice.cz nebo poštou na adresu ministerstva spravedlnosti do 31. prosince 2008. Více zde .

Literární soutěž o Cenu Filipa Venclíka X. ročník autorské literární soutěže pro studenty všech typů středních škol v ČR do 20 let, letos na téma Jak chutná život. Uzávěrka je 15. ledna 2009. Kontakt a bližší informace: Střední škola technická hl. m. Prahy, Radlická 115, 158 00 PRAHA - Jinonice; PhDr. Běla Popovičová - tel. 251 172 162, e-mail: b.popovicova@tiscali.cz; více zde.

"Evropský rok tvořivosti a inovace vzdělání a kultury" Mezinárodní soutěžní výtvarný a literární projekt Evropa ve škole představuje úspěšnou formu vzdělávání a výchovy k evropskému myšlení. Je určen dětem a mladým lidem od 5 do 21 let ze všech typů škol (včetně mateřských a uměleckých) a školských zařízení. Vlastní výtvarná a literární soutěž (více viz Propozice) se v České republice tradičně odvíjí postupovým způsobem od školních kol přes krajská kola a vrcholí kolem ústředním.
Témata vyhlášená Českým národním komitétem České republiky:
1) Škola snů - dílna lidskosti
Žák není nádoba, jež se má naplnit, ale pochodeň, která se má zapálit. (starořecká moudrost)
"Mládež chce, aby ji méně poučovali a víc podněcovali." (Goethe)
"Děti potřebují spíš vzory než kritiku." (J. Joubert)
2) Tvořit neznamená bořit, ale smysluplně stavět
Nově = svobodně a lidsky!
Děti potřebují k tvořivosti různé podněty. Tvořit se naučíme tvořením.
"Není těžké dělat věci nové, ale dobré." (R. Rolland)
"Ztratí-li člověk vnitřní smysl pro tvůrčí činnost, cítí se ztracen a je skutečně ztracen. (F. Bacon)
3) Vzdělání kráčí ruku v ruce s kulturou
Bez vzdělání, bez fantazie, bez odvahy a bez píle by lidské poznání postupovalo velmi pomalu.
"Je posláním umění připomenout čas od času člověku, že je člověkem, a čas je zralý právě nyní, dnes, pro takové připomenutí." (Ben Shahn)
4) Orbis pictus - Svět v obrazech a obraz světa
5) Žít kulturně znamená žít v souladu s lidmi
"Ze všech věd, které člověk může a musí znát, tou hlavní je umět žít tak, aby páchal co nejméně zla a způsobil co nejvíce dobra." (L. N. Tolstoj)
"Velké ideály nepotřebují jen křídla, ale i terén, odkud by mohly vzlétnout." (E. Hemingway)
6) Evropa (podle Asyřanů ereb - země, kde zapadá slunce) je kontinent, který "paprsky kultury a vzdělání" osvítil svět
Doporučený rozsah literárních příspěvků do tří stran A4; autorům poezie doporučujeme zaslat alespoň tři básně; Školní kola projektu Evropa ve škole se uskuteční do 20. února 2009.

volně upraveno
zdroj: http://www.ssjs-tabor.cz/stredni-skola/prace-studentu/61-zkuste-stesti-a-talent-v-literarni-soutezi.html

Škola- (M)učitelka života

10. ledna 2009 v 9:15 | hejave
Škola- (M)učitelka života

Tak co, jak to jde po prázdninách? Taky vás učitelé nenechají ani chvilku odpočinout a pořád zkouší, píšete, samé úkoly...

Pár NEJ výroků:
"Ta horší známka je pro tvé dobro."
"Jak by ses ohodnotila?"
"To se opravdu nikdo nehlásí na zkoušení?"
"Vy si myslíte, že vám dám dobrou známku na vysvědčení, ale opak bude pravdou."
"Opravné zkoušky...to pro vás bude to nejlepší..."
"Neuvěřitelné! A tvé matce to vždycky šlo..."
"Myslím, že si zasloužím rizikový příplatek."
"Alespoň budete dobře připraveni na maturitu."
"Opravdu jsem tuhle kapitolu s vámi neprobrala? To je ale škoda!!"
"Mluvíš,jako bys nám vyprávěla pohádku."
"Každý průměrně inteligentní student se dokáže naučit látku na trojku. Tím se ale NECHCI nikoho dotknout..."
"Máš pětku, tak mi neděkuj..."
"Za jedna...Vlastně, proč jsem ti tu jedničku dal??"
"Za pět...Proč jsem ti ale dal tu pětku??"
"Já nevím, proč jsem ti to škrtnul ani to po sobě nepřečtu, možná jsem byl vožralej..."

http://media.novinky.cz/250/62506-article-xcory.jpg

S tím asi nic nenaděláme...