Prosinec 2008

Ti nejbližší

30. prosince 2008 v 17:16 | hejave
TI NEJBLIŽŠÍ

Doma je nás šest-rodiče a čtyři děti. Většinu času strávíme tím, že se hádáme. Ale jsou tu i okamžiky, kdy naše rodina drží pohromadě. Když je špatně, jsme tu spolu a jsme šťastní. Ani si neuvědomujeme, jaký je to dar. Myslím si, že když si člověk zvykne na velkou a zdravou rodinu, nepřipadá mu to nijak divné. Co když ale někdo z rodiny těžce onemocní, nebo nedejbože zemře? Je smutné, že si teprve až pak uvědomíme cenu toho, co jsme ztratili.

http://www.amagentura.cz/sample_soubory/rodina2.gif

Měla jsem kamarádku, které zemřel sourozenec. Je neuvěřitelné, jak těžké to vlastně je. Nejenom pro sourozence, ale hlavně pro rodiče. Říká se, že žádná bolest na světě se nevyrovná bolesti matky, která ztratí své dítě. Určitě je to pravda.


Jsou ale i jiné způsoby, jak někoho drahého ztratit. Čím jsou častější a obvyklejší, tím víc je bereme jako normální. Například rozvod. Nechci, nemohu a nesmím nikoho odsuzovat, ale když se dva manželé od sebe rozhodnou rozejít, není to už jen jejich věc, pokud mají děti. Samozřejmě, když manžel ženu mlátí a týrá, je to správné řešení. Ale pro ty nejmenší je to vždy strašný zážitek. A nejenom pro ně. Rozvod představuje psychickou zátěž pro každého člena rodiny bez rozdílu věku.

http://www.rozvod.euweb.cz/images/rozvood.jpg

Ať se to vezme jakkoliv, smrt je běžnou součástí života. Život, to je narození a smrt. Narození je ta veselá část, smrt ta smutná.
Známá křesťasnská zpěvačka Rebecca St. James vypráví o dopise, který dostala. Nějaká dívka jí tehdy napsala: "Obejmi svého tátu a řekni mu, že ho máš ráda, protože on tu nebude věčně. Mně to došlo, až když můj táta zemřel."


A tak bych to shrnula. Važmě si těch, které máme doma, ale i všude kolem sebe. Protože tu skutečně nebudou věčně a pokud si to uvědomíme pozdě, budeme si to vyčítat a litovat toho.

Hledání Země Nezemě

27. prosince 2008 v 11:24 | hejave

Hledání Země Nezemě


http://images-eu.amazon.com/images/P/B0006SJ3GS.02.LZZZZZZZ.jpg


Životní příběh Sira Jamese Matthewa Barrieho, autora známé dětské klasiky PETER PAN. Začátek je zasazen do Londýna roku 1904 a
film detailně sleduje Barrieho cestu k oživení Petera Pana. Od jeho první inspirace k vytvoření příběhu až po premiéru v Duke of Yorks Theatre, noci, která změní nejen Barrieho život, ale také životy mnoha lidí kolem něj. Johnny Depp v roli Barrieho tedy nejdřív poznává čtyři děti, které nemají otce. Jejich matku hraje Kate Winslet (proslavila se jako Rose z Titanicu).

Z času stráveného s čtyřmi malými Daviesovými vznikne legendární pohádka o dětech, které nechtějí vyrůst. Spisovatel má ale problémy doma s manželkou, která ho namonec opustí. Hra Peter Pan má premiéru, ale tězce nemocné matce čtyř chlapců se přitíží a nakonec umírá... Berrie ale slíbí, že se postará o chlapce.
Scénář Davida Magee vychází ze hry Allena Knee - The Man Who Was Peter Pan.


http://img.osobnosti.cz/film/hledani-zeme-nezeme/N144162-22332.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/hledani-zeme-nezeme/N144161-12332.jpg

http://gonet.cz/~tri65dnigalerie/porad/250/8/8f8ce557f4322e03ab87f5f3f72ab653.jpg

http://www.mysak.estranky.cz/archiv/iobrazek/332

http://www.kinoatlas.cz/obrazky/1482.jpg

Pro všechny!!!

25. prosince 2008 v 16:33 | hejave
Ahoj všichni!!!
Přeji Vám všem krásné Vánoce, hodně štěstí do nového roku, lásku, zdraví, sílu plnit běžné denní povinnosti, pohodu doma, dobré kámoše....

http://image030.mylivepage.com/chunk30/534775/370/zima%20je%20tu.jpg

Evča

Filosofie pro všechny?

19. prosince 2008 v 11:32 | hejave
Filosofie? To slovíčko mi dlouho nahánělo hrůzu. Co když po nás ve škole budou něco takového chtít? To bude přece děsný!
Dlouho jsem si představovala filosofy jako starce, co umí nazpaměť spoustu knih a jsou moc moudří. Nic proti, ale od normálního života celkem dost odtržení. Jako z minulého století!
http://www.biografiasyvidas.com/biografia/p/fotos/platon.jpg

Začalo to na hudebce, kdy nám naše učitelka četla kousek z knížky Sofiin svět. Úplně mě to dostalo. To uvažování nad vším. nad životem, nad smrtí... Tak jsem si hned druhý den došla knížku půjčit v žákovské knihovně. Je těžký jí číst. Je tam strašně moc myšlenek. Tahle knížka má podtitul "Učebnice filosofie". Je o dívce Sofii, která se zajímavým způsobem začne setkávat s filosofií. Někdo jí posílá otázky k zamyšlení do schránky, a potom hned odpověď. Najednou jí dojde, že svět brala až moc samozřejmě a přitom život je dar.

http://www.elegenda.sk/kthumb/admin/imgs/produkty/img1188545873.jpg


Při čtení téhle knížky jsem si uvědomila jednu zajímavou věc- Já jsem vlastně filosof. Taky pořád přemýšlím o smyslu života, o tom, co je před a po něm, o tom, jak vznikl svět,....
K tomu, aby byl člověk dobrý filosof, potřebuje jen jedno- Schopnost divit se.
Slovo filosofie vzniklo ze dvou slov: filos= láska a sofie= moudrost. Znamená to láska k moudrosti. Takýe už asi víte, proč ten název Sofiin svět... Je to zajímavá knížka a přes Vánoce jí chci dočíst. Zkuste se podívat do knihovny, jestli tam tuhle knížku nemají, určitě stojí za to přečíst si alespoň začátek nebo pár věcí. Filosofie není tak vzdálená, jak si myslíme. Je to celkem zábava.

Dárky podle www.in.cz

9. prosince 2008 v 14:55 | hejave
Ahoj všichni! Tak Vánoce se blíží, v časopisech, televizi, mezi kámoškama, všude se řeší jedno jediné téma: DÁRKY. Co koupit? Aby to bylo originální a potěšilo a zase aby si člověk nezruinoval peněženku? Na stránkách www.in.cz jsem našla článek se zajímavými nápady. Ale pár následujících článků se budu určitě věnovat dárkům, takže pokud ještě vůbec netušíte, co komu dát, jste tu správně :-)

http://www.svatba.info/Images3/37cl.jpg

Srdíčka ze samotvrdnoucí hmoty - hmota stojí kolem 30,-. Můžete dělat i jiné tvary. Za pár dní to zaschne a můžete to pomalovat (akrylové barvy jsou nejlepší, ale já používám jen temperové). Nezapomeňte ale konečný vysledek přelakovat!! Buďto uděláte před zaschnutím dírku a máte přívěsek, nebo vmáčknete zavírací špendlík či magnet a je z toho zase ozdoba;-)

Plátěná taška - v sekáči seženete různě velké a různě barevné látky/oblečení (taky nějak do 30,-). Pokud možno vybírejte vhodný materiál, který lze prát v pračce, žehlit, a který nepouští. Podle jednoduchého střihu zhotovíte tašku a na ni vyšijete kytičky, přišijete korálky, pomalujete fixama na textil nebo jinak nazdobíte;-)

Polštářek - podobné jako taška, akorát nezapomeňte, že se pravděpodobně bude prát, takže buďto ho vyplňte něčím, co se nesrazí, nebo ušijte potah podle stejného střihu, jen trochu větší. Tip: pokud je někdo, pro koho se vám shání dárky obzvlášť obtížně, ušijte mu polštářek s potahem a každé narozeniny nebo svátek mu dejte potah další (jiné barvy, jiný vyšitý vzor apod.). Můžete si látky nastříhat přijednom a máte rychle vystaráno na další příležitost;-)

Oblečení - v sekáči se dá sehnat hodně levně i značkové oblečení. Doma ho můžete ještě zapošít nebo i jinak upravit. Většinou tu najdete věci s flíčky, které nejdou vyprat, proto můžete na to místo přišít nějakou ozdobu, nášivku nebo placku;-)

Pletené ponožky - potěší obzvlášť babičky a dědečky! Technika pletení není nijak složitá a je to i zábava;-)

Korálky - pokud vás baví navlíkat korálky, můžete udělat náhrdelníky, náramky, náušnice atd. Nemusí to být nic složitého. Stačí vhodně vybrat (nebo zkombinovat) barvy a navléct na vlasec tak 1,5m dlouhý. V případě korálků na krk nemusíte zakončovat zavíráním, stačí konce jen svázat. Tip: Nekupujte drahé korálky v galanterii! Dají se sehnat zase v sekáči. Bývají jimi pošitá trička, která už by nikdo nenosil;-)

Dřevěné přívěsky - časově docela náročné. Nemusí to být teda zrovna přívěsek. Svýmu klukovi jsem udělala srdíčko (jen tak do kapsy) a měl opravdu velkou radost!!!! Práce se dřevem není práce jen pro kluky;-)

Vázičky ze skumavek - lékařské skumavky seženete většinou ve zdravotnických potřebách, ale musím uznat, že jsou k sehnání dost těžko:-( Běžná cena jedné je asi 10,- ale v Olomouci jsme jednou sehnali i za 2,-!! Buďto ji můžete ozdobit barvama na sklo nebo omotat do spirálky drátkem (odspodu a nahoře zrovna uděláte ouško na pověšení). Pokud jich máte víc, spojte je ve dvou místech zahradnickým drátkem do řady (s odstupem tak 2cm) a po postavení ztvarujte tak, aby samy stály (třeba do vlnky nebo kroužku). Vypadají krásně i neozdobené;-)

Mističky - pokud znáte techniku kašírování, můžete třeba mamince udělat sadu mističek (na bonbóny, lehké cukroví - např. pusinky). Pro ty kdo neví: Nafouknete balónek nebo obrátíte misku dnem nahoru a potřete klovatinou. Potom lepíte Herculem kousky novin, až bude dost velká vrstva. Necháte zaschnout a prasknete balónek (nebo odděláte z misky). Radši se ale podívejte do nějaké knížky, ptz si nejsem úplně jistá, jestli jsem to popsala dobře... Misku pak nabarvíme, prošijeme nebo jinak nazdobíme;-)

Držátko na fotky - jako podstavec můžete využít kus samotvrdnoucí hmoty. Do toho zapíchnete drátek a na vršku smotáte jako do šneka. Fotka se pak přichytí jak do kancelářské sponky. Nebo si můžete pohrát a vršek drátku omotat kolem kolíčku. Fotku pak drží ten kolíček;-)

Tak snad vám tenhle článek aspoň malinko pomůže... Ahojky Evča