Listopad 2008

Jak na nespavost

29. listopadu 2008 v 11:53 | hejave
Už zase nemůžu usnout! Ležím na posteli a vidím na oblohu. Nemůžu spát, už zase! A to je po půlnoci, zítra mě čaká několik písemek a já už teď vím, že budu unavená a nebudu se moct soustředit. Takže další blbá známka, a moje nálada? Ta bude strašná, zase budou hádky a všechno jenom kvůli tomu, že nemůžu usnout!!!!!!!

http://media.novinky.cz/592/85927-article-emtgh.jpg

Spánek je důležitý. Proč ale někteří lidé hned usnou a jiní se o to dvě hodiny neúspěšně pokouší? Já osobně mám velké problémy se spaním, přestože moje kámošky usnou hned a v pohodě. Co ale dělat? Už jsem to vzdávala...Asi se to už nezmění. Ale?

Zlom nastal, když si mě mamka zavolala do kuchyně, otevřela knížku, kterou musí na vysoké škole studovat a začala mi z ní číst o tom, jak vyhrát nad nespavostí. Zásady byly jednoduché a jasně srozumitelné a od toho dne mé problémy skončily. Nebo jsem se spíš naučila, jak usnout.
http://www.vesna.cz/Filemanager/Image/foto/zdrave_spani.jpg

1. Zásada- Nechci usnout!
Může se to zdát jako blbost, ale jde o to přesvědčit se, že tuto noc prostě nechci usnout a budu se snažit neusnout. Tuhle noc nechci ani na chvilku spát! Budu jenom ležet a přemýšlet o čem chci, ale HLAVNĚ NEUSNOUT! No já osobně, pokud si tohle řeknu, za chvíli usnu...
http://img.takeit.cz/img_product/200/00732/00732366_foto_200_0e121c06e7.jpg
2. Zásada-Věřím svému tělu
Když je člověk unavený a tělo potřebuje spánek, vezme si ho. Pro mě to znamená, že si řeknu, že svému tělu věřím, že si vezme tolik spánku, kolik potřebuje, a já mu jen pomůžu tím, že si lehnu a uvolním se. A až bude mé tělo chtít spát, usne. Tohle mi moc pomáhá.

http://www.ordinace.cz/img/text/spici_zena_big.gif

3. Zásada- Nestresovat se!
Tohle je asi to nejtěžší. Ale když si to tak vezmete, tím, že se budete před spaním stresovat, že nic neumíte do školy, že zítřek nezvládnete, tím stejně ničemu nepomůžete. Je lepší uvolnit se a uvařit si dobrý čaj. A potom si konečně odpočinout, přestože nechcete spát!!!

http://minimag.cz/dupe/images/cajovna3.jpg

Když teče krev, odchází problémy?

26. listopadu 2008 v 19:58 | hejave
Když teče krev, odchází problémy?


"Ty máš emo tričko, ukaž ruce!" vykřikl kámoš. Děsná sranda... Jako by emo styl znamenal rozřezané zápěstí. Proč o tom píšu? Protože problémy máme všichni! Jenom se každý s nimi jinak vyrovnává.

http://i5.photobucket.com/albums/y200/magdaim/smutek.jpg

Co může člověka vést k tomu, že si začne ubližovat? Nějaký styl? Emo? Gothic? Skutečně by byl někdo tak povrchní, že by se řezal jen proto, aby "byl emo"? To mi připadá dost divný a výjimečný. Většina lidí fakt má problémy. Možná si jich ani nevšimnete, nikdy byste to do nich neřekli. Rozhodně své jizvy nebudou ukazovat, kde to půjde. Ale co když jde o kámošku nebo někoho z rodiny?

Mám problém!
Tak to vždycky začíná. Problémy ve škole, rozvod rodičů, rozchody,... Je toho na člověka moc! Neví, jak si má pomoct. Cítí takovou vnitřní bolest, že mu ubližování si pomáhá. Pomáhá?! Může se to tak zpočátku zdát. S prvními kapkami rudé krve nastupuje tělesná bolest a s každou kapkou krve odpolouvá problém, bolest duše... (Upozorňuji, že jsem to nikdy nezkoušela)
Ale.... Po chvíli to zmizí. A najednou je tu to samé, nic se nezměnilo, jenom ruce jsou strašné a plné jizev, které nikdo nikdy nesmí vidět....

http://mladazena.cz/assets/mlada-zena-2/moje-psychologie/chovani/problemy_600.gif

Nemohu přestat!
Najednou člověk zjistí, že i přes pokusy skončit s tím, to nejde. Jestli jste nikdy na ničem nebyli závislí, těžko se to vysvětluje. Jde o to, že i když vydržíte týden, měsíc...Najednou přijde velké vypětí, velké zklamání a ani nevíte, jak je to možné a znovu tomu podlehnete. A nenávidíte se za to. A víte, že snaha je pryč a připadáte si hrozně slabí, že to nezvládáte....
Největší problém je, když to trvá nějakou dobu. Čím déle, tím hůř se přestává. Ano, tohle se týká všech závislostí. A to si piště, že moc dobře vím, o čem mluvím.
Člověk si připadá hrozně slabý. Většina těch, kteří si ubližují, nemají rádi své chování, své tělo, tvrdí, že se nenávidí...


Co s tím?
Když si neumíš sama pomoct, obrať se na někoho, komu věříš. Třeba nejlepší kámošku, mamku, psychologa, zkus internetové poradny, které jsou naprosto anonymní.
Psycholog ti může dost pomoct a navíc ti poradí, jak vydržet a dokázat přestat. Protože vzniklé jizvy nejsou hezké, a nezapomeň, že řezat si do zápěstí nebo jiné podobné věci mohou vést k sebevraždě, i když by k ní došlo omylem!! A pamatuj si, že přestat se s tím dá. Nevzdávej to, i když se to nepodaří hned napoprvé a ty zase podlehneš. Vytrvej, i když budeš přestávat roky! Jenoho dne přestaneš úplně a už se k tomu nikdy nevrátíš. A ten pocit svobody stojí za to.

http://monalisa.bloguje.cz/img/seclusion.jpg

Jaká je prevence?
Nauč se mluvit o svých pocitech. Když tě někdo naštve vynadej mu ( ale s mírou :-) Je to lepší, než to dusit v sobě a trápit se tím. Když něco nebudeš zvládat, tak se rozhlédni okolo sebe. Určitě tam jsou lidé, kteří tě mají rádi a jsou ochotní ti pomoct. Nerozumíš svým pocitům? To já taky ne :-) Mně pomáhá psát. Když mi je veselo, smutno, jsem naštvaná, nebo si nerozumím, prostě píšu. Můžeš zkusit malování, zpívání, tanec, starat se o koně, chodit na procházky, pokecat s kámoškou...

http://www.cuni.cz/IFORUM-5824-version1-psani11.jpg

A to, co nemůžeš změnit, stejně nezměníš. Proč mít navíc jizvy na rukách a smutek v duši? Svět je krásný a když se budeš pozorně dívat kolem sebe, najdeš vždycky něco, co tě potěší a rozveselí.

Tenhle článek mi dal zabrat :-) Zítra jedem se třídou pryč, takže se jdu připravit. Kdyby jste měli někdo nějaký problém nebo dotaz, napiště mi do komentíků a pokud to bude v mých silách, poradím vám. Mějte se krásně a choďte na můj blog, i když tu je málo článků a mám málo času.
Ahojík
Evča Shark

Sherlock Holmes- Postava z nudy??

15. listopadu 2008 v 14:52 | hejave
Před třemi lety
Je mi kolem třinácti let a otvírám TV magazín, abych se podívala, co bude nového v televizi. Mou pozornost upoutá nápis Pes Baskervillský. Zajiskří se mi v očích. Ten mladík na fotce vypadá dobře...Zjišťuji, že je to nějaký Sir Henry, kterému jde o život! To musím být u toho!!!!

http://www.pbs.org/wgbh/masterpiece/hound/whoswho/images/baskerville.jpg
Sherlock Holmes vznikl zajímavým způsobem. Jistý lékař Arthur Doyle se v ordinaci nudil, když jeho čekárna zela prázdnotou, a tak vymyslel postavu dokonalého detektiva Sherlocka Holmese. Chtěl příběh zveřejnit, ale... Nikde se nemohl uchytit. Celý rok hledal časopis, který by po částech případy zveřejnil. A to nemohl kliknout na google, tam zadat literární časopisy a hledej! Bylo to složitější! I když, v dnešní době je vše tak "snadné", že problémem není nedostatek, ale velké množství. Najděte nadaného spisovatele mezi tisíci blábolů, které by se neměly ani nazývat literární tvorba...

http://media.novinky.cz/810/98103-article-sprbs.jpg

Ať už začátky byly jakkoli těžké, Doyle se prosadil a stal se velmi oblíbeným spisovatelem, který nejen že je i na osobnostech. cz, ale také v srdcích svých čtenářů (i v tom mém). Když nechal Holmese zemřít, vyvolalo to vlnu pohoršení a úděsu!
Připadá vám to přehnané? Jen si vzpomeňte na paní Rowlingovou a jejího Harryho Pottera, který se stal tak oblíbeným a obdivovaným hrdinou, že zemřít nemohl! Nebylo mu to dovoleno!
A kam se vlastně poděla svoboda spisovatelů??
Sherlock Holmes se na scénu vrátil, protože musel. Slabou útěchou mu bylo, že si na pár let jen odpočinul. Jeho návrat na scénu byl strhující a zločinci se opět začali třást hrůzou, když se jim vydal na stopu.
A přestože to tak často nebývá, rádi se necháme okouzlit slepou naivitou a věříme, že každý zločinec bude dopaden. A dobro zvítězí nad zlem...
A tak by to mělo být, nemyslíte?

http://www.charitysplace.com/review/images/houndbasker.jpg

P.S. žádné sprosťárny!! Nápis je HOUND, což anglicky znamená lovecký pes. S výkaly nemá zářivý titulek nic společného!!!!!!!

Zpráááva

15. listopadu 2008 v 14:29 | hejave
Ahoj lidičky,
tenhle rok vůůůbec nemám na blog čas. Rozhodně ho nechci zrušit, ale budu tu dost málo...Na gymplu je toho moc a já chci aspoň trochu dobré známky, takže mě čeká jen učeníííííí...........
Ale občas zajdu a napíšu nějaký článek, ju??
Mám vás ráda :-))
Evča

http://image029.mylivepage.com/chunk29/427126/279/co%20na%C5%A1e%20p%C5%99%C3%ADroda%20dovede.jpg

Diplomy od Karči

15. listopadu 2008 v 14:26 | hejave
od karči .... pěknééé
Děkuji ti :-)