Srpen 2008

Oznámení

31. srpna 2008 v 20:28 | hejave
Ahoj všichni!!!
Zítra začne školní rok a já musim se smutkem oznámit, že už na blog nebudu mít tolik času. Budu mít spoustu učení, kroužky, pomáhat doma atd...ale nějaký čas si najdu :-))
Takže tady je pro vás všechny moje drahé SB diplomek, abyste věděli, jak si vás vážím :-)))
ahoj evča

MOTIVACE K UČENÍ

31. srpna 2008 v 14:46 | hejave
MOTIVACE K UČENÍ
O negativních motivech psát nebudu. Jestli někoho motivují zákazy a tresty doma, nemá z toho dobrý pocit, i když výsledek dobrý je. Budu psát o jiném druhu motivů, a to pozitivním.
Co tě vlastně může motivovat k učení?
http://ucebnice.fraus.cz/foto/177.jpg
1.Zájem o látku
To se stává třeba mně, když se učím něco o žralocích. Prostě mě to baví a snažím se dozvědět co nejvíc. Učení ale neznamená jenom nudné sezení nad sešitem. Učit se můžeš prostřednictvím filmů, encyklopedií, internetu. Malé děti se učí prostřednictvím hry, proto se jim nemá zakazovat.
2. Známky
Tak tohle je motivace vnější. Někdo se například začne učit, když už je na tom špatně a hrozí mu hodně špatná známka (jako většinou já). Někdo se zase učí, protože má radost z dobrých známek (kdo by neměl).
3. Rodiče
Jak jsem řekla, negativním motivem může být zákaz. Motivace to je vnější. Někdo chce třeba udělat doma radost.
Vnější motivace někdy není tak účinná jako vnitřní. Při ní nás motivuje okolí, známky, rodiče, učitelé, kamarádi.
http://www.kitmeout.com/fashion/nikita_lifestyle.gif
Vnitřní motivaci si člověk najde sám. Učí se sám kvůli sobě, aby našel dobrou práci, dostal se na střední nebo na vysokou, prolezl ročníkem. Další důvody nemusí být zas tak ušlechtilé, to platí třeba o snaze mít lepší známky než sestra, bratr, kamarádka…, zato mohou být účinnější.
Člověk se učí kvůli sobě a vlastně je jeho věc, jaké má známky a jestli přistupuje zodpovědně ke škole. Když se nebude snažit ve škole, má menší šanci, že najde dobrou práci a tím škodí jenom sám sobě.
http://www.kink.se/wp-content/nikita_2007.jpg
Víte, že jste se během přečtení tohohle článku dozvěděli o motivaci to, co my jsme měli jako úvod do učení v psychologii na gymplu? No řekněte, není to alespoň trochu zajímavé?

Yvča-SB

31. srpna 2008 v 14:37 | hejave
Mám nový SB Yvču. Je to super úžasnej blog o Narnii (hlavně) najdete tam snad úplně všechno, co se kdy v Narnii stalo, spoustu věcí o hercích z Narnie a to není všechno, takže se tam musíte stoprocentně mrknout :-)) tady to je!!
A diplomek je tad, snad se bude líbit :-)

Úcta ke starým lidem- co to je?

31. srpna 2008 v 11:29 | hejave
Úcta ke starým lidem- co to je?
Včera jsem si naplánovala, že se svojí kámoškou ze základky zajdeme do baru na koktejl. Těšila jsem se celý den, protože jsem se poslední týden nikam nedostala.
http://sweb.cz/Iriska9/koktejl.jpg
Začala jsem uklízet svůj pokoj a obývák, zalejvat kytky, uklidit v garáži,... Když jsem drbala vanu (s nasazením všech svých sil :-)), vzpomněla jsem si na návštěvu své pratety, která bydlí hodně daleko a dostaneme se za ní tak jednou v roce. Její dům nebyl zrovna uklizený, protože je těžce nemocná díky nešťastné náhodě.
Jít tam na záchod se mi vysloveně hnusilo, byl to odporný zážitek. A při úklidu mě napadlo, copak ona nemá nikoho, kdo by jí tam uklidil? Najednou mě napadlo, že i já mám prarodiče, kteří už všechno taky nezvládají. Já se zaobírám tím, jestli budu mít dobrý známky, kamarády, jak vyjdeme se sourozenci... Najednou jsem se sama za sebe musela stydět. Kolikrát jsem se já nabídla, že pomůžu babičce? Ale i doma, kolikrát při vaření dávám mamce najevo, že mě to pěkně prudí!
http://www.moonprojects.cz/image.asp?id=4057&w=142&h=200
Rozhodla jsem se, že se to musí změnit. Příští sobotu navštívím babičku a zeptám se, jestli nechce pomoc. Třeba jí udělám radost.
My mladí se ke starým lidem nechováme vždycky nejlíp. Není výjimkou, když naši prarodiče žijí v domově důchodců. Ale co jinak? Pouštíme je sednout v autobuse, nebo někdy předstíráme, že tam nejsou?
Vzpomněla jsem si na jeden díl Kroku za krokem, kde Cody chodil do domova důchodců a dělal tím lidem obrovskou radost. Bral staré jako své vrstevníky, a oni mu za to byli vděční. Jeden jeho kamarád potom zemřel a odkázal mu peníze. Cody přemýšlel, co s nimi a nakonec je věnoval domovu důchodců na lepší zařízení. Před tím měl proslov, ze kterého mi utkvělo pár vět, které snad nikdy nezapomenu. "...Způsob, jak zacházíme se starými lidmi, vždyť to je zločin! Zavřeme je do domova důchodců před televizi, a ignorujeme jejich vědomosti a zkušenosti! V dávných kulturách byli stařešiny kmene uctíváni pro svou moudrost. Proto peníze dávám vám, obyvatelé domova důchodců..." Není to úplně přesně, ale přimyslete si Codyho typické "Tyhuaaa!!!" :-)
http://img5.allocine.fr/acmedia/medias/nmedia/18/66/57/66/18941345.jpg
Takže, asi to ukončím. Jenom jsem chtěla napsat o něčem, co mi přijde důležité. Mějte se :-)))
Evča

Něco do školy

31. srpna 2008 v 11:02 | hejave
Tak zítra je už škola :-(
No, zní to pro někoho možná úděsně (jako pro mě), ale když jsem brouzdala po netu ve snaze najít něco pozitivního na chození do školy. Našla jsem něco na stránkách www.in.cz, kam chodím skoro každý den a ráda, takže tady jsou nějaké rady na školní rok z In!
Máme několid nápadů a tipů:
* Když si sedneš na svou židli k psacímu stolu, máš dost místa kolem sebe na všechny věci, které budeš používat? Sedí se ti na židli pohodlně? Zkus si své místo vyzdobit tak, aby se ti líbilo a ráda tam seděla…
http://media.novinky.cz/204/92048-original-uqebp.jpg
* Máš-li pokojíček se svými sourozenci, zkus se dohodnout tak, abys měla na učení dostatek klidu. Mladší sourozenec může být v jiné místnosti a hrát si, se starším se domluvte, která doba bude pro tebe a kdy budeš ctít i ty jeho čas k učení tím, že třeba půjdeš do kroužku nebo na procházku.
http://www.ano-nabytek.cz/inshop/pictures/store/md-retroPokoj_s.JPG
* Nejlepší je mít svůj vlastní psací stůl, poličku na knížky a skříňku se šuplíky, ale pokud tomu tak není, měli byste se se sourozenci domluvit, které místo si můžeš "obsadit" jen ty… Vynikající je vlastní nástěnka, na které budeš mít kromě rozvrhu hodin také třeba drobné lístečky se vzkazy nebo psaníčka od kamarádek…
http://www.ttcn.eu/photos/5_Nastenka_aktivit_2.jpg
* Místo na aktovku… Zkus si najít místo na aktovku, aby se neválela u dveří.
http://www.prodeti.com/skolni/data/images/800_1_tn2.jpg
* Lampičku na stole zkrášlí fotka nebo drobná upomínka z tábora nebo dovolené, abys své zážitky měla stále na očích. Lampa je na tvém stole důležitá, měla by dávat dostatek světla.
http://vltava2000.cz/shops/4511/images-goods/12002130.jpg
* Stojánek na tužky může být také tvoje dílo. Pokud žádný nemáš, zkus si vzít starý hrnek a ozdobit ho po svém třeba barvičkami na sklo nebo keramiku. Jako stojan na tužky také vypadá krásně menší květináč, který je ozdobený ubrouskovou technikou nebo upletený košík zatížený na dně kamínky z prázdnin.
http://www.abacie.com/images/P8010088.JPG
* A co aktovka? Nepotřebovala by trochu oživit? Co k ní přivázat malý šátek nebo malého plyšáka pro radost, aby byla zajímavější?
http://www.snowboard-online.cz/media/common/photos/products/XUWKC021_HIP.jpg
* Každopádně zkontroluj, jestli máš všechny věci do školy - dostatek propisek, ostrouhaných tužek, strouhátko, nůžky, kružítko, věci na cvičení, přezůvky s bílou podrážkou, krabičku nasváču, diskrétní taštičku nebo sáček na vložky. Co víc bude potřeba, to se jistě dovíš 1. září.
http://www.buildabear.com.tw/images/products/Animals/HelloKitty/10493L_HelloKittySit.jpg
* Pouzdro na tužky může být originální. Jestli máš ráda citáty, fixou na textil se dají do pouzdra napsat bez toho, aby se smazaly. Můj oblíbený citát je: "Nikdy nejsi sama.." a můžu říct, že v těžkých chvílích při písemce, jsem byla ráda, že si ho můžu přečíst.
http://internetovy-obchod.msbox.cz/FotoCache/18/600x1000/doplnujici-1-productsphoto-big-dsc06090-jpg-137030.jpg
*Také deník je vynikající věc… A začátek školního roku je dobrá příležitost s ním začít, pokud ho ještě nemáš. Obal deníku může být jakýkoli, vždyť je tvůj. Klidně si na něj nalep obrázky, které máš ráda nebo barvami namalovaný výkres přilep na hlavní stranu. Může to být tvůj průvodce celým rokem. Do deníku můžeš psát svoje pocity a události, které se ti staly. Určitě by našel místo v šuplíku, který je jen tvůj a poskytne ti soukromí.
http://tn3-2.deviantart.com/fs12/300W/i/2006/268/3/5/Diary__by_zepunkydeath.jpg
Pokud se na začátek školního roku moc netěšíš, zkus popřemýšlet (případně si napsat do deníku), co ti škola přináší. Určitě něco najdeš, kvůli čemu se zkusíš do toho znovu pustit.

Diplom od Tichošlápka

30. srpna 2008 v 13:54 | hejave
Diplom od Tichošlápka :-)) moc hezký


SB Tichošlápek

29. srpna 2008 v 20:42 | hejave
Tady najdete všechno fantasy, Harryho Pottera a něco o autorce JKR, takže se určitě podívejte!!!
To všechno tadyy!!!
A konečně diplomek za spřátelení, není nic moc, ale nemám moc času

Kamča-SB

29. srpna 2008 v 15:36 | hejave
Mám nový SB!!! Blog je hezkej a zajímavej, najdete tam spoustu tipů a obrázků, určitě ho navštivte :-) A blogísek je zdeeee
Diplomek za spřátelení pro Kamču:

Konečně diplomky za 3.bleskovku

28. srpna 2008 v 11:56 | hejave
Tak jsem ty diplomky konečně udělala :-)
Tak snad se budou líbit

Trpící němé tváře

27. srpna 2008 v 16:28 | hejave
Trpící němé tváře
"Můžeme jít třeba do zoo," navrhla kamarádka. Neměla jsem nic proti. Když jsem ale procházela jednotlivými pavilony, pozorovala levharta, unaveného fotícími lidmi, tygry, kteří mě agresivně pozorovali, klokany nacpané jeden vedle druhého, morčata, která se s pískotem schovávala, došlo mi, že to je špatné. Tohle je zvířecí vězení! Já, která miluji zvířata, podporuji takové zacházení? Vždyť ten tygr by mohl být šťastný ve svém přirozeném prostředí, klokan skákat bez omezení, orel létat nad vodami moří a udělat si hnízdo na skále, kde bude mít mláďata, až sám bude chtít, a ne, až mu šoupnou druha.
http://www.prygl.net/foto/zoo3_v.jpg
Nejhorší je, že tím, že si kupujeme vstupné, podporujeme nesvobodu zvířat. Jakým právem? Člověk má nad zvířaty moc, ale nesmí jí zneužívat. Samozřejmě se nesmí zapomenout, že člověk je víc, než zvíře, ale tohle, k čemu dochází, vždyť to je zločin!
Ten den jsem se také rozhodla, že pokud to bude možné, už to nepodpořím. Je sice hezké, vidět živého tygra, krokodýla, medvěda, ale nikdy si to nemůžu užít, protože mi jich je líto.
Jejich "majitelé" bohatnou, lidé tam chodí a zvířata němě trpí. Dravému orlovi nemůže stačit klec po zbytek života. Jenže, co s tím? Lidí přibývá a města se rozrůstají. Divoká zvířata se dostávají do blízkostí lidí, zvykají si na ně, přestávají se jich bát a jsou stále agresivnější. V součastné době je v ČR tento problém hlavně s divokými prasaty.
http://mm.denik.cz/3/b6/ondrej_sedivy_podkozi___divocak_uuu_denik_clanek_solo.jpg
Ochranáři některé druhy chrání, vysazují je, ale zapomínají, že tím dochází k úbytku přirozené potravy vysazeného druhu, který je někdy pro člověka navíc nebezpečný. Ubývá ryb a zdražují se, ale to je jen příklad, problémů je víc. Já osobně bych nevysazovala zvířata do prostředí, kde nikdy dřív nebyli a když se něco přemnoží, je potřeba to zredukovat.
http://www.nationalgeographic.cz/images/obr/zralociimax_3.jpg
Dokud lidé nepochopí, že je špatné zneužívat zvířata třeba pro kosmetické testy nebo těžit z toho, že je zavřou do klece, nic se nezmění. Myslím, že dobrý způsob, jak zachovat zvířecí druhy a zároveň bezpečnost lidí, je vytvářet zvířecí rezervace, kde mají dost prostoru v přirozeném prostředí.
http://www.e-planeta.cz/images/156.jpg
http://www.afrikaonline.cz/image/picture/200511081356_lev_a_lvice.jpg

Moje sestra a já

27. srpna 2008 v 16:22 | hejave
Moje sestra a já
http://img.osobnosti.cz/foto/mary-kate-olsen/N164370-21282.jpg
Užívám si posledních volných dnů, i když se stejně občas musím podívat na něco do školy, pomoct doma vyžehlit, přečíst něco z doporučené literatury nebo si už konečně probrat skříň. Sedím na posteli a čtu svůj oblíbený časopis, kde mě zaujme článek o problémech mezi sestrami. Přemýšlím nad tímto tématem. Také mě se hluboce dotýká.
cteni
Každá jsme jiná
Já mám mladší sestru, se kterou to začíná mlátit, až trnu. Máme se moc rády a nedovedu si bez ní představit život. I tak se ale někdy nepohodneme. Já jako starší sestra to mám těžší. Byla jsem vychovaná jinak, než je Míša teď. Jako nejstarší sourozenec (mám ještě dva mladší bratry) musím nejvíc pomáhat, "mít rozum", být dobrým příkladem. Není to zrovna lehké. Já si všechno musela těžce prosadit, třeba jako líčení nebo lakování nehtů, ale sestra to má dovolený už teď. Na většinu věcí jsem těžce přicházela sama, a to teď můžu ségře předat. Zatímco já jsem víc typ, který se bude snažit a učit, ségra je spíš rošťák. Nedovedu pochopit, jak je možné, že já si přeju být jako ona a ona chce být jako já.
http://i3.cn.cz/1174936648_liceni-kosmetika.jpg
Není to lehké….ale neměnila bych!
Já a Míša se výborně doplňujeme. Já jí trochu tlumím a hlídám, ona mě pomáhá odreagovat se a prostě blbnout. Když my dvě budeme spolu, dokážeme cokoliv. Někdy mě doma naštvou, když řeknou, že já bych něco nedovedla a ségra jo, protože si nemyslím, že mají pravdu.
A o tom život je, o hledání sebe sama a prosazování svých názorů. Jistě vím to, že nechci, abychom se sestrou mezi sebou musely soupeřit, ale bojím se, že se tomu nevyhneme, díky své přirozené touze "být lepší než ona".
http://www.usmagazine.com/files/ashlee-jessica-simpson-b.jpg

Nemohu

27. srpna 2008 v 13:06 | hejave |  moje tvorba
zase další básnička :-)
NEMOHU
Nemohu tě znát,
tak proč mi chybíš snad.
Nemohu tě mít,
tebe opustit.
Nemohu tě vidět,
srdce jsi mi podved.
Nemohu říct, lituji,
jestli tebe miluji.
Osamělá budu jen,
nejsi život, jsi jen sen.
http://www.svet-bydleni.cz/Files/Backup/spanek.jpg

Prepster styl-co to je?

27. srpna 2008 v 12:12 | hejave

Prepster styl

Musím se přiznat, že to dneska slyším poprvé. Dívala jsem se na stránky www.slecna.info a tam jsem na tento styl narazila. Docela se mi líbil a je to celkem zajímavé, takže jsem ten článek trochu zkrátila a předělala a tady je...
http://img2.timeinc.net/instyle/images/2007/galleries/091907_group_400x400.jpg
prep.per
Prepster je slovo odvozené od anglického "prep", což můžeme přeložit jako příprava do školy, a samotné "prepster" volněji jako student soukromé školy, ve kterých je ve Velké Británii zvykem nosit uniformu. A právě se školou a poněkud uhlazeným studentským životem tento styl velmi úzce souvisí.prep1
Módní trendy se neustále mění a velmi často se všechno, co už tu kdysi bylo, opakuje v nových a nových provedeních. Mluvíme-li o "prepster stylu", není možné jej zařadit do žádné konkrétní éry. Nejedná se totiž o trend, který by souvisel s výstřelky módních návrhářů, jelikož vznikl v prostředí, v němž byl po dlouhý čas považován za jakýsi znak poukazující na život slušně vychovaných mladých lidí z lepších rodin studujících na prestižních kolejích.
http://www.aolcdn.com/kol/nathalie-look1-400a031207.jpg
Tento styl, ostatně jako většina jiných, nesouvisí pouze s oblékáním, ale také chováním a celkovým životním stylem. Prepster je o tradici, čistotě a okázalosti a naopak odmítá jakékoliv výrazné prvky originality a vše, co narušuje jakousi uhlazenou dokonalost.
prep2

Co je typické pro dívčí prepster styl?
Základním prvkem je jednoznačně košile, která by měla být bílá či ve světlém pastelovém odstínu (světle modrá či růžová). Velmi typické jsou také tzv. polo košile (propínání na knoflíčky končí zhruba patnáct centimetrů pod výstřihem. Vždy je třeba, aby košile byla čistá, perfektně vyžehlená - včetně límečku. Propínací svetřík či vesta mohou být buďto jednobarevné či s kostkovaným vzorem na přední části, výstřih by měl být do tvaru písmene "V", pod nímž typicky vykukuje barevně sladěná košile s dámskou kravatou.
prep3http://di1.shopping.com/images/di/41/41/71/32414379774e67466741676352345270537751-100x100-0-0.jpg
O kalhotách bohužel nemůže být řeč, jelikož tento styl fandí ženskosti. Ideální jsou skládané sukně ke kolenům a šaty halenkového střihu či jako prodloužený svetr nebo vesta. V chladném počasí je možné zvolit kabátek ve stejné délce.
A doplňky? O kravatě už jsme mluvili, takže zbývá připomenout další znaky, mezi něž patří čapka v přírodních barvách, úzký pásek (ideálně uvázaný nízko pod prsy), podkolenky nebo barevné punčochy a klasické balerínky nebo plátěné tenisky.

Jak jsi zřejmě pochopila, prepster je především o vrstvení. Aby vše ladilo, je nejvhodnější, aby jednotlivé součásti outfitu byly jednoduché a vzájemně snadno kombinovatelné.
http://www.teenvogue.com/images/style/market/stit01_checklist0709.jpg
V dřívějších dobách nebyl prepster příliš oblíbený, ostatní jej totiž kritizovali za jeho uniformnost a neoriginalitu.
http://www.sfgate.com/blogs/images/sfgate/culture/2007/06/22/libertinealso240x240.JPG


Park s andělem

27. srpna 2008 v 12:00 | hejave |  moje tvorba
Tohle je moje autorská básnička, jestli jí chcete zkopírovat, předem mi napište do komentářů a uveďte zdroj :-)
http://www.wallpaper.cz/primo/old_ir/kvety_tresni--400x300.jpg
Park s andělem
Sluneční paprsky hladí mé tváře,
pokaždé ráno, když ve městě svítá,
západy slunce tu provází záře,
večer hmyz noční oblohou létá.
Někdy jdu projít se za město dál,
do parku se sochou malého anděla,
v noci se o parku sen mi zdál,
procházka parkem mi dlouho už scházela.
Anděl z kamene má rozbitá křídla,
dívá se na mě a smutně se směje,
výzdoba parku značně zchudla,
někdo park znetvořil pomocí spreje.
Nemůžu opustit nikdy ten park,
kterému soužit se samotou je údělem,
prosím vás horoucně, nechte mě tak,
prosím, nechte mě v mém parku s andělem.
http://www.hrady.cz/data/2343/7317.jpg

Jsem v SONB

27. srpna 2008 v 11:57 | hejave
Jsem v SONB!!!Prosím hlásněte pro mě, jsem tam jako Evča :-))

Dipom od karči za hlasování

26. srpna 2008 v 18:33 | hejave

Kelly Clarcson Anytime

26. srpna 2008 v 15:13 | hejave
Kelly Clarcson- Anytime
Anytime you feel like you just can't hold on
Just hold on to my love and I'll help you be strong
But you're so afraid to lose, and baby I can't reach your heart
I can't face this world that's keeping us apart
When I can be the one to show you
Everything you missed before
Just hold on now, cause I could be the one to give you more
Let you know

[Refrén]
Anytime you need love baby I'm on your side (hey)
Just let me be the one I can make it alright (I can make it alright)
Anytime you need love baby you're in my heart
I can make it alright

I look into your eyes, and I feel it coming through
And I can't help but want you more than I want to
So baby take all of your fears, and cast them all on me
'Cause all I ever wanted was just to make you see
That I could be the one to give you
All that you've been searching for
Just hold on to my love, and baby let me give you more
You know, anytime

Anytime you need love baby I'm on your side (I'm on your side)
Just let me be the one I can make it alright (I can make it alright)
Anytime you need love baby you're in my heart
I can make it alright

And now there's no way out
And I can't help the way I feel
'Cause baby you're the fire and I'll be waiting right here
You know my love is real, baby
Yeah yeah yeah

Anytime you need love baby I'm on your side, you know
Just let me be the one I can make it alright (I can make it al, make it al, make it alright)
Anytime you need love baby you're in my heart
I can make it alright, yeah yeah yeah yeah yeah

Anytime you need love baby I'm on your side (I'm on your side)
Just let me be the one (let me be the one let me be the one let me be the one alright)
Anytime you need love baby you're in my heart (you're in my heart)
I can make it alright
Překlad
Kdykoli se cítíš, že už nemůžeš vydržet
Moje láska trvá a pomůže ti být silný
Ty se příliš bojíš, že mě ztratíš, a já se nemůžu dotknout tvých citů
Nemůžu odvracet od světa tvář
Když můžu být ta, která ukáže
všechno, co jsi předtím ztratil
Ale já nemůžu být jediná, která ti dá víc
Tak to pochop

Kdykoli potřebuješ lásku, jsem na tvé straně
Nech mě být tou jedinou pravou
Kdykoli potřebuješ lásku, máš ji v mém srdci
Můžu být ta pravá

Dívám se do tvých očí, a vidím skrz nich
Nemůžu si pomoct, ale chci víc než mohu mít
Tak vezmu všechen tvůj strach
Obsadím místo něj mě
Protože jsem chtěla být vždy to, co vidíš
A dokážu být jediná která ti dá
Všechno co jsi kdy hledal
Moje láska trvá dál
Lásko, dám ti víc
Ty to víš
Kdykoliv

Kdykoliv budeš potřebovat lásku, jsem na tvé straně(na tvé straně)
Nech mě být jedinou tou pravou(jedinou, jedinou tou pravou)
Kdykoli potřebuješ lásku, máš ji v mém srdci
Můžu být ta pravá yeah(5x)


Kdykoliv budeš potřebovat lásku, jsem na tvé straně(na tvé straně)
Nech mě být jedinou tou pravou(jedinou, jedinou tou pravou)
Kdykoli potřebuješ lásku, máš ji v mém srdci
Můžu být ta pravá
Oh yeah…

Motýl s rosou na křídlech

26. srpna 2008 v 15:01 | hejave |  moje tvorba
Tohle je moje autorská básnička, jestli jí chcete zkopírovat, předem mi napište do komentářů a uveďte zdroj :-)
Motýl s rosou na křídlech
Na mé okno přiletěl motýl,
motýl s rosou na křídlech,
dech růží z louky vítr sytil,
z motýla se mi tajil dech.
V jeho blízkosti se chvěly mé ruce,
kapky rosy na jeho křídlech vypráví,
že motýla nespatřím už více,
motýl je má láska, moje bezpráví.
S motýlem hledíme si do očí,
motýl s rosou na křídlech mi odlétá,
naposledy na mě se otočí,
mé ruky dotkne se, když svítá.
Překvapení zbarvilo mé tváře,
motýl něžný s rosou na křídlech jsi ty,
tvůj rozechvělý let provází záře,
polibek dát ti nestihly mé rty.


Bleskovkaaa

26. srpna 2008 v 14:12 | hejave
Ahoj konečně další bleskovka :-)
http://i.iinfo.cz/urs/Kytka_3-preview-118237379640201.jpeg
* Ahojky!!!
*Jaké byly prázdniny?
*Co říkáš mému blogu?
*Co ti tu chybí?
*Těšíš se do školy?
*Vyber
léto/podzim
knížka/film
škola/brigáda
den/noc
diskotéka/kino
*Příjdeš zase?
*Hezkej zbytek volna!!Páčko

Výsledky soutěže Myslím si hvězdu

26. srpna 2008 v 14:01 | hejave
Výsledky soutěžě: "Myslím si hvězdu"
Článek byl o zpěvačce Shanie Twain. Tady je diplom pro Michaelu za správnou odpověď:
Snad se bude líbit :-)