Květen 2008

Pro Karču

27. května 2008 v 16:47 | hejave
Ahoj!!
Moje nejlepší kámoška a taky SB Karča -----------má dneska narozky!!takže ti chci Karčo popřát všechno nejlepší, a tady máš diplom, snad se bude líbit!!!!

Sherlock holmes obrázky

25. května 2008 v 11:02 | hejave
http://www.imaginaire.ca/Images2/Holmes-Image-Loupe.jpg
http://www.nashvillescholars.net/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/arthur-conan-doyle-sherlock-holmes.jpg
http://www.basilrathbone.net/films/holmes.jpg
http://www.americanhistoricaltheatre.org/picture_library/Sherlock_Holmes.JPG
http://www.britfilms.tv/images/news/SherlockSmall.jpg
http://www.bbc.co.uk/bbcfour/drama/images/holmes1.jpg
http://images.buycostumes.com/mgen/merchandiser/12450.jpg
http://www.mcphee.com/pixlarge/11360.jpg
http://www.dvdinform.cz/archiv/2008/edice/amercom/holmes05.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ce/Sherlock_holmes_pipe_hat.jpg/450px-Sherlock_holmes_pipe_hat.jpg
http://www.nerf-herders-anonymous.net/images/PeterCushing_SherlockHolmesTV1968.JPG

supr deníčky

25. května 2008 v 10:57 | hejave
http://www.pruhovanakocka.cz/upload/produkty/os03/full/01-sesit-notepad.jpg

Diplom s keirou

25. května 2008 v 10:53 | hejave
supéééééééééééérrrrrr!!!!!!!!!!!!!

společnej diplom

25. května 2008 v 10:51 | hejave

diplomek s rebeccou

25. května 2008 v 10:51 | hejave
je bezváááááááááá

žraloci info

23. května 2008 v 10:14 | hejave
JAK PŘEDEJÍT ÚTOKU
* Vyhýbejte se místům, kde byl nedávno napaden člověk.
* Nepotápějte se a nesurfujte na místech, kde se vyskytují tuleni, lachtani, velká hejna ryb.
* Nechoďte do moře sami.
* Neplavte daleko od břehu.
* Nezůstávejte ve vodě při západu slunce a v noci.
* Nevstupujte do vody s krvácejícím zraněním nebo při menstruaci.
* Nevykonávejte do vody potřebu.
* Nenoste třpytivé předměty.
* Pokud lovíte, nenoste s sebou dlouho krvácející zraněnou rybu.
* Pokud na vás žralok zaútočí, snažte se ho zasáhnout do oka nebo do žaberních oblouků.
Nejznámější žraloci
ZDROJ: Zvíře, Knižní klulb
Žralok bílý
Bývá někdy označován jako lidožravý. Jeho hlavní kořistí jsou ale tuleni, lachtani, delfíni a velké ryby a paryby. Útočí velmi divoce a jeho trojúhelníkové zuby s hrubě pilovitými hranami jsou účinné zbraně.
Žralok modravý
I tento žralok je pro člověka velmi nebezpečný. Kolem kořisti většinou dlouho krouží, než zaútočí. Pokud něco uloví, shromažďují se v hejnech a napadají vše v dohledu.
Žralok tygří
Ve skutečnosti je pro člověka nejnebezpečnější právě tento žralok. Je to převážně noční lovec a ze všech žraloků je nejméně vybíravý.
Kladivoun obecný
Tento žralok je velmi dobře rozpoznatelný díky bizardnímu tvaru hlavy. Má nepředvídatelnou povahu a napadá i lidi. Kladivouni se vyskytují ve velkých hejnech
Ostroun obecný
Tento velice malý žralok žije u dna v pobřežních vodách. Živí se korýši, sasankami a často tvoří velké hejna.
Máčka skvrnitá
Nejběžnější evropský žralok je aktivní ve dne i v noci a loví těsně u dna mořské červy, měkkýše, korýše a malé ryby.
ZDROJ: Zvíře, Knižní klub

žralok popis

23. května 2008 v 10:10 | hejave
http://imgs.idnes.cz/igsvet/A050727_TOM_ZRALOK_N_N.JPG
zdroj: http://imgs.idnes.cz/igsvet/A050727_TOM_ZRALOK_N_N.JPG

Vtipy

22. května 2008 v 18:39 | hejave
*Jede blondýna autem a zastaví jí policajt. "Řidičský průkaz, slečno." Blondýna hledá v kabelce, ale nechápe co po ní policajt vlastně chce. "To je takové to, kde máte svoji fotku," dodává policajt. Blondýna si oddechne a s úlevou vytahuje z kabelky zrcátko. Podává ho policajtovi, který jen zasalutuje: "Promiňte, já nevěděl, že jste taky příslušník."
*Policie nedávno zatkla podvodníka, který prodával pilulky, jež měly zákazníkům zajistit věčné mládí. Při prohlídce trestního rejstříku vyšlo najevo, že se jedná o recidivistu, který byl za tentýž přestupek trestán už v letech 1794, 1856 a 1928.
*"Prosím vás, stihnu vlak ve 14:30, když půjdu přes vaše pole?" ptá se turista. "Ano, a když potkáte mého býka, tak stihnete i ten ve 14:00."
*Smrtka stopuje u krajnice. Najednou jí zastaví auto a řidič se ptá: "Tak kam to bude, kmotra?" Smrtka odpoví: "Ale, jenom tady do té zatáčky."
*Pohádka o Cihelce. Král měl tři dcery. Přijde za ním první z nich a říká: "Tati, proč se jmenuji Růženka?" Otec odpoví: "Když jsi byla malá, spadnul ti lístek růže na čelíčko, tak proto." Přijde druhá a ptá se: "Tati, proč se jmenuji Fialka?" "Když jsi byla ještě malá, tak ti spadnul lístek fialky do kolíbky." Přijde třetí, která se jmenuje Cihelka a říká: "Hůůůééé?"
*Udýchaný mladý pošťák přijde s důchodem k dědovi a říká: "Pane Novák, už mě nebaví chodit každý měsíc za vámi na samotu osmnáct kilometrů od vesnice." "Moc mě nerozčiluj, pošťáku, nebo si objednám denní tisk!" setře ho děda.
*Do velké firmy přijmou nového zaměstnance. Hned ráno mu mistr přiděluje práci: "Tady máte koště a zametete celou halu." "Ale, ale... já jsem inženýr!" brání se nový zaměstnanec. "Aha," poškrábá se mistr na hlavě. "Tak pojďte, já vám to ukážu."
*Jede žena v trabantu, ale ten jí vypoví poslušnost. Začne tedy stopovat kolemjedoucí auta a zastaví jí chlapík v bavoráku. "Opravit to neumím, ale vezmu vás do vleku, jestli chcete," nabídne jí. Žena souhlasí. "Kdybych jel moc rychle, nebo kdybyste měla nějaký problém, zatrubte nebo zablikejte," instruuje ji ještě před rozjezdem. Jedou a předjede je mercedes. Řidiče v bavoráku to naštve a začne ho honit. Ani jeden z nich si nevšimne policajtů s radarem. Policajt u měřicího přístroje vytřeští oči. "Viděl jsi to?" ptá se druhého. "Co, prosím tě?" na to druhý. "Ten mercedes, co jel dvě stě?" "No a?" "Za ním bavorák, taky dvě stě." "No a co?" "A za nimi trabant a bliká a troubí, že je chce předjíždět!"
*Přijde mladý muž do obchodu a ptá se slečny prodavačky: "Máte finskou vodku?" "Nemáme." "A máte ruskou vodku?" "Nemáme." "A máte dnes večer čas?" Ona se začervená a usměje: "Mám." "Tak si večer sedněte a napište objednávku."
*Turecký host v Tatrách práší z okna koberec. Jde okolo bača, zastaví se a říká: "Tak co, Aladine, nestartuje?"
*Zemře počítačový maniak a dostane se do pekla. Po týdnu zavolá Lucifer do nebe: "Co jste mi to sem poslali za blázna? Zničil mi všechny kotle, uškrtil všechny čerty a již tři dny bezhlavě běhá po všech chodbách pekla a řve: ,Kde je přechod do dalšího levelu?´"
*Během návštěvy v blázinci se návštěvník ptá ředitele, podle čeho rozhodují, zda někoho hospitalizují, nebo ne. Ředitel vysvětluje: "Napustíme vanu vodou, kandidátovi dáme lžičku, hrnek a kbelík a poprosíme ho, aby vanu vyprázdnil." "Aha, rozumím," odpovídá návštěvník, "normální člověk použije kbelík, aby to šlo rychleji, že?" Ředitel na to: "Ne, normální člověk vytáhne špunt. Chcete pokoj s balkonem nebo bez?"
*"To je nehorázné!" rozčiluje se návštěvník výstavy. "Takové ohavnosti se přece nedají nazývat uměním."
"Promiňte pane," upozorní ho jiný návštěvník, "ale vy stojíte před zrcadlem!"
*Blondýnka přijde do obchodu s hudbou: "Máte tu nějaké dobré písničky?"
Prodavač se na ni podívá a povídá: "Máme tu poslední dvě"
"Tak mi pusťte tu první," říká blondýna.
Prodavač jí pustí: "Šnéčku, šnéčku..."
"Stop! Stop! Tu nechci! Pusťe mi tu druhou," křičí blondýna.
Z reproduktorů se ozve: "One, two - one, two, three."
"To je mnohem lepší, tu mi prosím zabalte," rozhodne se blondýna. Přijde domů, pustí Cd a poslouchá: "One, two - one two, three, šnéčku, šnéčku..."
*Přijde zloděj do domu. Jde po chodbě. Když otevře kuchyňské dveře, uslyší hlas :,,Ježíš tě vidí!"Po chvíli pokračuje dál a zase se ozve: ,,Ježíš tě vidí!" Vejde do další místnosti a tam sedí papoušek, který mu zase řekne: ,,Ježíš tě vidí!" ,,Ty jsi Ježíš?", zeptá se papouška. ,,Ne, já jsem Jidáš. Ježíš je ten pitbul za tebou!", řekne papoušek.
*,,Pane doktore, co mi vlastně je?", ptá se pacient doktora. Doktor mu odpoví: ,,Uvidíme, co ukáže pitva!"
*Tatínek koupí chlapečkovi obrovského psa. Kluk se podívá na psa, pak na otce a zeptá se :,,Tati, ten pes je pro mě, nebo já pro něj?"
*Koupe se slon. Přijde mravenec a zakřičí na něj :,,Hej, ty, vylez!" Slon nic. Mravenec na něj znova zakřičí :,,Hej, ty, vylez!" Slon se rozzuří a vyleze. Mravenec se lekne a povídá: ,,Já se jenom chtěl přesvědčit, jestli nemáš moje plavky!"
*Přijde kovboj do salonu. Vytasí kolt, zatočí s nim a vystřelí do světla. To zhasne. Přijde starší kovboj, vytasí kolt, zatočí s ním a vystřelí. Světlo zhasne. Opět vystřelí a světlo se rozsvítí. Potom povídá mladšímu :,,To jste vy mladí, všechno ničit. Ale stačí jenom povolit a utáhnout..."
*,,Tati, proč se teta maluje?", ptá se syn svého táty. ,,Aby byla hezká.", odpoví otec. A chlapec se zeptá :,,A kdy to začne účinkovat?"
*,,Teto, co je tohle?", ptá se holčička tety.,,To je černý rybíz.", odpoví teta. ,,Ale proč je červenej?", pokračuje holčička. ,,Protože je ještě zelenej!", naštve se teta.

co se klukům na holkách líbí

10. května 2008 v 20:54 | hejave

co se klukům na holkách líbí


-Když se nebojí a sami se ujmou iniciativy-zavolají nebo navrhnou rande.
-Když zčistajasna kluka políbí!
- Dokážou dát klukům pocit, že jsou nejlepší na světě.
-Umí poslouchat třeba pětkrát za sebou ódy na ten super fotbalový zápas v televizi.
-Udělá jim dobře tu a tam nějaký kompliment.
-Milují, když dokážou kluky hladit a šimrat na zádech.
-Když pošlou zaláskovanou smsku.
-Zbožňují, když jsou holky voňavé a upravené.
-Když s klukem sledují thriller a vystrašeně se při tom k němu tisknou.
-Chtějí, aby jim poskytly dostatek času na kámoše.

přátelství

9. května 2008 v 19:25 | hejave
Obrázky - Přátelství: 2Obrázky - Přátelství: 3Obrázky - Přátelství: 4Obrázky - Přátelství: 5Obrázky - Přátelství: 6Obrázky - Přátelství: 7Obrázky - Přátelství: 8

Taneční kroky

6. května 2008 v 16:17 | hejave

Taneční kroky


Taneční kroky je to základní, co musíte v tanečních zvládnout. Tady najdete přehled některých tanečních kroků, stačí si vybrat který to bude.
O jejich historii si přečtete zde.
Co si bléknout najdete zde ...
V anketě hlasujte zde ...
Pozn.: Dole pod rozdělením najdete další odkazy na taneční kroky mnou neuvedené v tomto blogu, ale které jsou připsány dodatečně!!!
Tance dělíme na:
 • standardní
 1. waltz
 2. slowfox (slowfoxtrot či foxtrot)
 3. tango
 4. quickstep
 • latinskoamerické
 1. cha - cha
 2. samba
 3. rumba
 4. paso doble
 5. jive
 • evropské
 1. mazurka
 2. polka
 3. valčík
 4. čardáš
 5. kozáček
 • afroamerické
 1. swing
 2. blues
 3. charleston
 • novodobé
 1. mambo
 2. salsa
 3. novamba
 4. madison
 5. makarena
(pozn.: begin = začátek, etc. = stále opakovat od začátku)
A protože je to lépe i vidět, pak můžete kliknout sem a některé ze základních tanců tam najdete. Toto je česky.
Také na této stránce najdete i video ukázky převážně známých tanců. Také polku . Je to abecedně seřazené, stačí kliknout na písmeno. Pokud nebudete mít stažený některý z prohlížečů, je možno kliknout na otazník (Video Help) a stáhnout si jej. Je tam ukázka tance, základní postavení, a kroky zblízka. Ovšem je to anglický web.
Tady zase najdete videokurz na disco .
zdroj: http://jahoda2020.blog.cz/0710/tanecni-kroky

Geneticky modifikovaný komár by prý mohl zastavit malárii

6. května 2008 v 16:13 | hejave

Geneticky modifikovaný komár by prý mohl zastavit malárii


Američtí vědci oznámili, že vytvořili geneticky modifikovaného komára, který nepřenáší malárii. Snahu vymýtit jednu z nejsmrtelnějších nemocí na světě tak podle britského listu The Guardian podpořili poněkud kontroverzním krokem, neboť by to vyžadovalo bezprecedentní vypuštění desítek tisíc geneticky upravených organismů do volné přírody. Malárií každoročně ve světě onemocní 300 milionů lidí a milion jich zemře. Nemoc postihuje především obyvatele subsaharské Afriky.

Pokusy ukázaly, že geneticky modifikovaní komáři se v přírodě rychle přizpůsobí a vytlačí normální komáry, přenašeče malárie. Tím zabrání tomu, aby byli touto cestou nakaženi lidé.

Sporná strategie amerických expertů vzbudila u vědců naděje. Někteří z nich dokonce věří, že by tak bylo možné dostat nemoc zcela pod kontrolu.

Plány na boj s malárií prostřednictvím geneticky modifikovaných komárů se objevovaly již v minulosti. Zhatily je ale obavy, že přidáním genů odolných vůči malárii by hmyz natolik zeslábl, že by ve volné přírodě nepřežil. Aby strategie fungovala, museli by se totiž "upravení" komáři rozmnožovat a stát se dominantními, aby se parazit nedostal ke komárům z nakažených zvířat a k lidem prostřednictvím komářího kousnutí.

Vědecký tým pod vedením Marcela Jacobse-Lorena z Univerzity Johna Hopkinse v Marylandu vytvořil geneticky modifikovaného komára tak, že mu dodal gen, který znemožňuje přenos parazita zvaného Plasmodium (česky zimnička). Právě tento parazit je za malárii zodpovědný. Sající komár (Culex sp.)

Asi 1200 pozměněných komárů pak vědci vypustili do klece, kde byl stejný počet jejich přírodních "kolegů" a malárií nakažená myš. Geneticky modifikovaný hmyz časem převládl, po devíti generacích představoval už 70 procent komáří populace v kleci. Vědci soudí, že ačkoli genetická modifikace tyto komáry oslabila, z dlouhodobého hlediska se jim dařilo lépe, neboť žili déle a kladli více vajíček.

Tento objev považují někteří odborníci za důkaz, že geneticky pozměnění komáři, stvoření za pomoci levných technologií v laboratořích, by nakonec mohli být v boji s malárií účinnější než chemické spreje a další prostředky.

Pokusy s geneticky modifikovanými komáry by mohly být v subsaharské Africe podniknuty do pěti let. Vědci ale budou muset nejprve dokázat, že rezistentní geny nevyvolají ještě agresivnější formu malárie nebo její šíření na další hmyz.

Obleč si svou hvězdu

6. května 2008 v 16:04 | hejave
Ahoj všichni! Narazila jsem na dobrý stránky, kde si můžete zkusit dělat něco jako návrháře. Máte tam na výběr spoustu hvězd a vy jim vybíráte oblečení. Můžete vybrat jaký chcete a uložit si svoje výtvory. Kromě slavných lidí tam jsou i historické postavy jako třeba Kleopatra...nebo zkoušet líčení, dále tam je spousta jiných věcí jako hry, atd.... a ty stránečky jsou tadýýý!!!

Obleč se jako Ashley

6. května 2008 v 15:41 | hejave

Diplomky za 2.bleskovku

4. května 2008 v 16:32 | hejave
Tak tady jsou diplomky za 2.bleskovku!!!

Máš nějaký problém?!

3. května 2008 v 17:02 | hejave

Máš nějaký problém?!


Máš nějaký problém? Nerad/a chodíš do školy?
Oni chodí rádi.

letopisy narnie foto

3. května 2008 v 16:58 | hejave
Obrázek “http://www.narniafans.com/fansection/wallpaper/btw_Aslan1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
http://img.hrej.cz/02/8bb4b652812f58611b9834fb779293.jpg
http://wwwga.epochtimes.com/i6/512091732191133.jpg
http://www.csfd.cz/photos/filmy/13/130148_19.jpg

Láska obrázky

3. května 2008 v 16:54 | hejave
http://i176.photobucket.com/albums/w180/mrsDevilos/9569307.jpg
http://img264.imageshack.us/img264/7623/hezk2xh3.jpg
http://www.vh-obrazy.com/storage/200706261556_laska.jpg
http://hela.webgarden.cz/image/1557797
http://www.smysluplnyzivot.cz/images/laskanebozavislost_big.jpg
http://alwaysbombating.blogs.sapo.pt/arquivo/Heart-thumb.JPG
http://www.matrix-2001.cz/prispevky/ruzne/praxe/img11/praxe14.jpg
http://www.with-love.estranky.cz/archiv/iobrazek/32

Věci do školy

3. května 2008 v 16:48 | hejave
http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/vodove-barvy.jpg
Obrázek “http://www.dhrepros.cz/sortiment/skolni_potreby.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
http://www.levaruka.cz/Img/big/108.jpg
http://www.repropack.cz/velkobch/repro_hlava1/PICT0011.jpg
http://www.elpap.cz/images/doplnky/kruzitko.jpg
http://www.alegraprint.sk/zencart/images/kalkulacky.jpg
http://av.itek.cz/prenosne-pristroje-kalkulacky/img-shop/full/10001373.jpg
http://img.takeit.cz/img_product/200/00204/00204444_foto_200_586e4f6ffb.jpg
http://ab.stigro.net/img/guma.jpg